Michael
Ruden
( origin design )
Jonathan
Karst
( GBA - George Butler Associates )
Connor
Chelmecki
( WJW Architects )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
Robert
Peters
( Czaplicki Lopez, PLLC )
Thomas
Hoepf
( EXP )
Todd
Moore
( Architechnics Inc )
Jacques
Reynolds
( Architechnics Inc )
Jason
Shimp
( Architechnics Inc )
Paul
Westerhoff
( Architechnics Inc )
Brian
Spencer
( Architechnics, Inc. )
Isaac
Miller
( Architechnics Inc )
Safdar
Gill
( Ground Engineering Consultants )
Steven
Zebich
( Exponent, Inc. )
William
Horton
( FRP )
Daniel
Roig
( Roig Associates )
Jeff
Kreinke
Derek
Harth
( GBA - George Butler Associates )
James
Jankowski
( James C. Jankowski FAIA )
Richard
Kerhlikar
( Crawford, Murphy & Tilly, Inc. )
Richard
Kerhlikar
( Crawford, Murphy & Tilly, Inc. )
Richard
Kerhlikar
( Crawford, Murphy & Tilly, Inc. )
Edward
Swierz
( Integrity Structural Illinois LLC )
Erica
Ulin
( Wheeler Kearns )
John
Duque
( Stantec )
KENNETH
SMORYNSKI
( Infrastructure Engineering, Inc. )
Andrew
Pollastrini
( MiTek )
Steven
Zebich
( Exponent, Inc. )
David
Urschel
( Loebl Schlossman & Hackl )
Andrew
Lane
( Engie )
Matthew
Cummins
( DeSimone Consulting Engineers )
Daniel
Allen
( Allen Engineering Corporation )
Seth
Michael
( McCluskey Engineering Corporation )
Rashid
Ahmed
( Walker Consultants )
Joshua
Schmitz
( Frontenac Engineering Group, Inc. )
Joseph
Kasuba
( Ekash Associates, Ltd. )
Brian
Dunn
( TKDA )
Bruce
Miller
( B.P. Miller Consultants, Ltd. )
Keith
Criminger
( WJW Architects )
John
Henik
( J.V. Henik, Inc. )
Ethan
Murphy
( PENTA Engineering )
Christine
Richey
( Jacobs )
Peter
Busch
( HNTB )
Andrew
Dolder
( WJW Architects )
Timothy
Strickland
( TranSystems )
Anthony
Hendren
( EM Structural )
Han
Ding
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
James
Hall
( OTIE )
Troy
Larkins
( Engineering Resources, Inc. )
Roger
Winkelmann
( STV Incorporated )
Steve
Stack
( CM Archer Group )
Geoff
Sandberg
( E2Engineers )
Wayne
Truex
( DLZ Indiana, LLC )
Matthew
Santeford
( TranSystems )
Jodi
Feldheim
( HDR )
Khatija
Hashmy
( Chicago Park District )
Craig
Cleland
( Jacobs Engineering )
Kerry
Leonard
( Kerry Leonard, LLC )
Stephen
Gresham
( Fluor )
Dmitri
Jajich
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
David
Mauser
( Fink Roberts & Petrie )
Braden
Schwarz
( GEI Consultants )
Adam
Lantvit
( &estimate, a PCScompany )
Liezel
Pimentel
( WJW Architects )
Donna
Faraone
( Urban Engineers, Inc )
James
Pawlikowski
( REX Engineering Group )
Moshe
Calamaro
( Moshe Calamaro & Associates )
Charles
Giovannetti
( Moshe Calamaro & Associates )
Michael
Beebe
( Moshe Calamaro & Associates )
Garret
Browne
( Rockey structures )
Xuemei
Li
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Jan
Blok
( The Structural Group, Ltd. )
Mehmet
Civelek
( Atlas Engineering Group LTD. )
Gustave
Schmoll
( G&K Engineering )
Joseph
Petrich
( Sargent & Lundy LLC (Retired) )
Stephen
Long
( TYLin )
David
Weihing
( ESD )
BRUCE
BEZELLA
( Pease Borst and Associates )
Andrew
Pollastrini
( MiTek )
Scott
Molongoski
( Greenman-Pedersen, Inc. )
Elizabeth
Gallagher
( Benesch )
Eduardo
Prieto
( Exp Federal )
Charlie
Cunov
( CRC )
Jeffrey
Borst
( Pease Borst & Associates, LLC )
Heidi
Wang
( WJW Architects )
John
Miller
( KPFF )
Jr
Esgar
( KPFF )
Jason
Richards
( KPFF )
Marc
Friedman
( KPFF )
Neo
yeung
( KPFF )
Alan
Scott
( KPFF )
Sarv
Nayyar
( Nayyar & Nayyar International, Inc. )
Joseph
Pasquinelli
( Archideas, Inc )
Michelle
Sablack
( WJW Architects )
Lee Ellen
Weihing
Joseph
Kluber
( Lindsay & Associates, Inc. )
Boris
Sverdlov
( TS ENGINEERING, LLC )
Boris
Sverdlov
( TS ENGINEERING, LLC )
Anthony
Janiak
( The Structural Shop )
Jaime
Niesen
( TSS )
Eric
Means
( The Structural Shop )
Tessa
Markiewicz
( TSS )
Kenneth
Veach
( The Structural Shop, Ltd. )
Jeff
Bulin
( TSS )
Wil
Bruchmann
( HOK )
Jeff
Ruhde
( Burns & McDonnell )
Jane
Sloss
( WJW Architects )
NIck
Dutler
( MEC )
Andy
Eck
( MEC )
Scott
Strnad
( mccluskey engineering llc )
Merrick
Miller
( McCluskey Engineering Corp. )
Kevin
Zinsmeister
( MEC )
Melissa
Kennett
( MEC )
Ashim
K C
( CDS Engineering )
Bernie
Kooi
( Kooi LLC )
Cathleen
Jacinto
( FORSE Consulting, LLC )
Nathan
Rau
( CDS Engineering )
Fernando
Saz
( The Structural Group )
Ronald B.
Johnson
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Robert
FitzPatrick
( Krech Ojard & Associates, Inc. )
Ally
Schulte
( CDS Engineering )
John
Duque
( Stantect )
Edvin
Mertdogan
( JMA Architects )
Elaine
Shapiro
( Thornton Tomasetti, Inc. )
John
Rathke
( Mead & Hunt, Inc. )
Debra
Hoegemeyer
( Uptown Structural Engineering LLC )
Andrew
Underwager
( HR Green )
Steven
Resnick
( Alper Audi, Inc. )
Mayren
Mata
( Thornton Tomasetti )
Lavern
Nall
( Strass-Maguire & Associates )
Harry
Allen
( HRA Engineering LLC )
Navid
Naraghi
( The Consulting Engineers Group )
Robert
Stadler
( LeJeune Steel Company )
Kevin
Wilson
( TGRWA, LLC )
Ryan
Freund
( Virgilio & Associates, Ltd. )
Paul
Dineen
( Thornton Tomasetti )
Moshe
Cohen
( Kaskaskia Engineering Group )
Daniel
Morton
( Burns & McDonnell )
John
McLean
( Simpson, Gumpertz & Heger )
Joel
Smason
( Carollo Engineers )
Douglas
Colclasure
( McCluskey Engineering Corporation )
Philip
Azzarello
( HNTB Semi-Retired )
Oana
Whalen
( Wiss, Janney, Elstner Associates )
Adam
Dasoqi
( ESD )
HAIDER
HIMAIRI
( Thornton Tomasetti )
Garrett
Corbett
( DAVID MASON AND ASSOCIATES )
Michael
Cummins
( Cummins Engineering Corp. )
Viktoriya
Vladimirova
Donald
Meinheit
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
Monika
Miller
( Kahler Slater )
Craig
Cotner
( Desman Inc. )
David
Eckmann
( Magnusson Klemencic Associates )
David
Fanella
( CRSI )
Matthew
Swift
( Swift Structural Design PLLC )
Steven
Hrubecky
( Pearl Engineering Corporation )
Robert
Raabe
( Lindsay-SE )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Daniel
Lally
( Forefront Structural Engineers )
Stephanie
Hautzinger
( CannonDesign )
Gabriel
Carhill
( TKDA )
Eric
Johnson
( TKDA )
Ruth
Christensen
( TKDA )
Heather
Erickson
( TKDA )
Matthew
Thomas
( TKDA )
Hirak
Buch
( TKDA )
Michael
Mueller
( TKDA )
Eric
Lechowicz
( TKDA )
Juilo
Mayen
( TKDA )
Douglas
Fiene
( Fiene Engineering, Ltd. )
Andrew
Mattson
( David Mason + Associates )
Susan
Pruchnicki
( Bond Architects )
R. Bradlee
Fletcher
( Atlas Tube/Zekelman Industries )
Michael
Haynie
( EXP )
Fallon
Heinzel
( SEAOI )
Richard
Judd
( TLF, Inc. )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Edward
Frankowski
( Muller & Muller, Ltd. )
Timothy
Roecker
( Mohr and Kerr Engineering and Land Surveying )
Judy
Brady
( C.E. Anderson & Associates, P.C. )
Charles
Sheridan
( Marquette Steel Supply & Fabrication, Inc. )
Ronald
Jezerinac
( Jezerinac Group )
Troy
Nissen
John
Conroyd
( Ardmore Roderick )
Phillip
Frey
( TYLin )
Jason
Soucie
( Dewberry )
Kristin
Young
( SEI Engineers, Inc. )
George
Norek
( Milhouse Engineering )
Brian
Lammert
( Raths, Raths & Johnson, Inc. )
John
Foster
( The Structural Group, Ltd )
William
Baker
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Aaron
Mazeika
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Scott
Murin
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Dane
Rankin
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Bradley
Young
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Lawrence
Kirchner
( TranSystems )
Chris
Arjona
Martin
Sterr
( SmithGroup )
Timothy
Bennett
( THP Limited, Inc. )
James
Senffner
( Senffner & Associates, Ltd. )
Bob
Steckel
( SEAWI )
Todd
Kortus
( Engineering Resources, Inc. )
Jason
Martin
( THP Limited, Inc. )
Nancy
Gavlin
Leslie
Wettergren
( EWP Architects )
Nicholas
Bernardi
( 845 Design Group )
Luke
Ruggeri
( KTA Engineers )
Kyle
Teachman
( ARCHIDEAS )
Jeffrey
Miller
( ARCHIDEAS, INC )
Benjamin
Pavlich
( Dunbar )
John
Gruendler
( Structures, Inc. )
Donald
Nowinski
( Valdes Enginering Company )
Ethan
Charpentier
( Larson Engineering, Inc. )
Kevin
Schultz
( Larson Engineering, Inc. )
Don
Tippet
( Allied Design A&E Group, P.C. )
Grant
Uhlir
( Gensler )
Andrew
Graumlich
( Architectural Expressions, LLP )
Megan
Harte
( 845 Design Group )
Jonah
Sprehe
( Jacobs )
William
Colletti
( TranSystems )
Helen
Torres
( Helen Torres & Associates, PLLC )
John
Henik
( J.V. Henik, Inc. )
John
McLean
( Simpson, Gumpertz & Heger )
Timothy
Unger
( S.S.E., Inc. )
Michael
Kuo
( Ghafari Associates )
Roman
Szczesniak
( RSJR Engineering Ltd. )
Terrence
Braxmeier
( Jacobs Engineering Group, Inc. )
Sheffee
Lulkin
( Sheffee Lulkin & Associates, Inc. )
David
Nauheimer
( Sargent & Lundy LLC )
Eric
Fenske
( DeSimone Consulting Engineers )
Alberto
Guarise
( DeSimone )
Christopher
Burke
( V3 Companies )
Laramie
McMasters
( Maurer-Stutz, Inc. )
Michael
Haley
( Lin Engineering, Ltd. )
David
Gaskins
( SKS Engineers, LLC )
Corey
Van Luchene
( DLZ Indiana, LLC )
Mark
Hirschi
( BASE )
Joseph
Burns
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Rolf
Pawski
( Landmark Structures )
Terrence
Lindsay
( Lindsay & Associates, Inc. )
Eric
Greer
( Zachry Engineering Corporation )
James
Senffner
( Senffner & Associates, Ltd. )
Fernando
Saz
( The Structural Group )
Charles
Bach
( Poepping, Stone, Bach & Associates, LLC )
Seth
Hoffman
( Brierley Associates )
Michael
Cox
( MC & Associates, LLC )
Kermin
Chok
( Arup )
Kurt
Bush
( d3 Structural Engineering )
Scott
Birney
( DLR Group )
Lee
Fritz
( Meyer Borgman Johnson )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Dan
Filice
( Gannett Fleming, Inc. )
Jennifer
Traut-Todaro
( The Structural Group )
Joanne
Zuo
( WBK Engineering LLC )
Ryan
Seavert
( Rice Companies )
Ryan
Doerrer
( SE3, LLC )
Navid
Naraghi
( The Consulting Engineers Group )
Michael
Avellano
( Woolpert Inc. )
Mitchel
Cook
( Michael Baker International )
Adam
Theiss
( Magnusson Klemencic Associates )
16
Amrhein
( Stantec )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
José
Medero
( ESD (Environmental Systems Design, Inc) )
Jon
Boyd
( Klein and Hoffman, Inc. )
Joseph
Burns
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Kevin
Kuntz
( Magnusson Klemencic Associates )
Michael
Griffin
Marc
Chiles
( Farnsworth Group )
Howard
Swanson
( Hardesty and Hanover )
Roman
Szczesniak
( RSJR Engineering Ltd. )
Nic
Cuoco
( CUOCO Structural Engineers, LLC )
John
McLean
( Simpson, Gumpertz & Heger )
Mary
Piontkowski
( Harwood Engineering Consultants, Ltd. )
William
Vegrzyn
( V3 Companies )
Philip
Maloney
( V3 Companies )
John
Miller
( Nayyar & Nayyar, International, Inc. )
Brian
Salfer
( LS Engineers, Inc. )
Steven
Jastrzebski
( Sargent & Lundy )
Cathleen
Jacinto
( FORSE Consulting, LLC )
Douglas
Hardin
( Schnabel Geostructural Design & Construction )
Keli
Dudek
( KeliAnn Engineering, LLC )
Thomas
Leahy
( American Structurepoint, Inc. )
Brian
Frickenstein
Brian
Dekker
( Sound Structures, Inc. )
Boris
Sverdlov
( TS ENGINEERING, LLC )
Kyle
McLemore
David
Fanella
( CRSI )
Brian
Slagle
( Janssen & Spaans Engineering, Inc. )
David
Poland
( Dave Poland Engineering, LLC )
Roman
Vovchak
( TranSystems )
Michael
Schmidt
( Wells Concrete )
Vincent
Tabor
( Farnsworth Group )
Victor
Carsello
James
Carter, III
( HNTB Corporation (Milwaukee) )
Mark
Stern
( James F. Giannini & Associates )
Terrence
McDonald
( Klein and Hoffman, Inc. )
Jonathan
Pearson
( EXP )
Gary
Powell
( retired )
Rae Sung
Lee
( Cannon Design )
David
Greifzu
( V3 Companies )
William
McDevitt
( Buro Happold )
Charles
Brunner
( Baxter & Woodman, Inc. )
Christopher
Rockey
( Rockey Structures, LLC )
Kevin
Wilson
( TGRWA, LLC )
Timothy
Laken
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Kevin
Dommer
( Mid-States Concrete Industries )
Charles
Anderson
( C.E. Anderson & Associates, P.C. )
Charles
Anderson
( C.E. Anderson & Associates, P.C. )
Carol
Post
( Thornton Tomasetti, Inc. )
John
Grendzinski
( Landmark Structures )
Harry
Allen
( HRA Engineering LLC )
Jorge
Medina
( Burns and McDonnell )
Richard
Pierce
( Richard C Pierce & Associates, LLC )
Jonathan
Beckstrom
( Michael Baker International )
Javier
Gauthier
( Janssen & Spaans Engineering, Inc. )
Garrett
Corbett
( DAVID MASON AND ASSOCIATES )
Michael
Wiscons
( Building Technology Consultants, Inc. )
Dana
McKane
( HGA )
John
Rathke
( Mead & Hunt, Inc. )
Bruce
Miller
( B.P. Miller Consultants, Ltd. )
Robert
Nicksic
( James F. Giannini & Associates )
Nicholas
Tsaggaris
( TS Engineering, PLLC )
John
Leary
( Gannett Fleming )
William
Bast
( LPI, Inc. )
David
Eckmann
( Magnusson Klemencic Associates )
Lee
Fritz
( Meyer Borgman Johnson )
Navid
Naraghi
( The Consulting Engineers Group )
Habineza
Emmanuel
( McDermott International )
Robert
Davies
( Retired )
Zelina
Johnson
( Klein and Hoffman, Inc. )
Homa
Ghaemi
( Klein and Hoffman, Inc. )
Alicia
Díaz de León
( DBPEPLLC )
Jin
Chen
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Kevin
Conroy
( Simpson Gumpertz & Heger )
David
Horos
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Matthew
Saari
( Cold-Formed Steel Plus, LLC )