Andrew
Keaschall
( Alfred Benesch & Company )
James
Hauck
( Wiss, Janney, Elstner Associates, Inc. )
William
Ipema
( Klein and Hoffman, Inc. )
Walter
Flood
( Flood Testing Labs, Inc )
Joe
Nasvik
( Technical Writing Service )
Daniel
Roig
( Roig Associates )
Jack
Gibbons
( Portland Cement Association )
Pat
Maid
( Milhouse Engineering )
Amanda
Featherstone
( Forefront Structural Engineers, Inc. )
Dan
Carlson
( Adjustable Forms, Inc. )
Jennifer
Deem
( Forefront Structural Engineers )
Greg
Markway
( Adjustable Forms, Inc. )
Taylor
Throne
( Adjustable Forms )
Luke
Vollmer
( Adjustable Forms )
Eric
Lindquist
( Adjustable Forms, Inc )
Kevin
Carmody
( V1 Media/Informed Infrastructure magazine )
Aaron
Spahn
( Adjustable Forms, Inc. )
Seymour
Lepp
( Seymour Lepp & Associates )
Robert
Schickel, PE
( DB Sterlin (Columnist Informed Infrastructure magazine) )
Nihar
Shah
( Rubinos & Mesia Engineers, Inc. )
Patrick
Krill
( Informed Infrastructure magazine )
Elizabeth
Brewer
( Sargent & Lundy LLC )
Juanita
Potsic
( Sargent & Lundy, LLC )
Toby
Mitchell
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
James
Pawlikowski
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Chris
Brown
( Skidmore, Owings & Merrill )
Dan
Koroski
( Skidmore, Owings & Merrill )
Aditya
Kulkarni
( Skidmore, Owings & Merrill )
Dixey
Arterburn
( Skidmore, Owings, & Merrill )
Saranthip
Koh
( Skidmore, Owings & Merrill )
Austin
Devin
David
Eckmann
( Magnusson Klemencic Associates )
Jan
Blok
( The Structural Group, Ltd. )
David
Petlicki
( SP Engineers Ltd. )
David
Morrill
( Alfred Benesch & Company )
David
Eckmann
( Magnusson Klemencic Associates )
Patrick
Ragan
( WSP )
Dan
Banachowski
( ITW CCNA )
Donald
Buytaert
( ITW CCNA )
Peter
Busch
( Primera Engineers )
Emily
Larson
( Burns & McDonnell )
Frank
Hashimoto
( Jones College Prep )
Monika
Miller
( RS&H )
Kevin
Chang
( Skidmore, Owings & Merrill LLP )
Glenn
Steffen
( H.W. Lochner, Inc. )
Craig
Collins
( Drucker Zajdel Structural Engineers )
Ronald Bert
Johnson
( Johnson Engineering Systems )
Charles
Porter
( Development Management Associates llc )
Erik
Haugsnes
( Development Management Associates )
Steven
Franckowiak
( Forefront Structural Engineers )
Robert
Hooks
( Sargent & Lundy LLC )
Tom
Spiridis
( James McHugh Construction Co. )
Mike
Conlon
( Power Construction Company )
Michael
Zelisko
( Primera Engineers )
Ronald
Boehm
( Sargent & Lundy LLC )
Pinit
Wichaimethawee
( Wolf Point Engineers & Contractors )
kevin
carmody
( V1 Media/Informed Infrastructure )
Ivy
Li
( exp US Services Inc. )
Stephanie
Hautzinger
( CannonDesign )
Satyapal
Patel
Mindy
Flaherty
( Hilti )
Mayren
Mata
( Thornton Tomasetti )
Agnieszka
Horoszko-Ligas
( James McHugh Construction Co. )
Edgardo
Santana
( ATMI Precast )
Jose
Estrada
( USG Corporation )
Yelena
Straight
( USG Corporation Research Center )
William
Kolbuk
( Sargent & Lundy LLC )
David
Nauheimer
( Sargent & Lundy LLC )
Orwin
Youngquist
( TERRA Engineering, Ltd. )
Derek
Skolnik
( Kinemetrics, Inc. )
John
Ashton
( Collins Engineers, Inc. )
Kevin
Dommer
( Jensen Hughes )
Lukasz
Bukowski
( SOM )
Jonathan
Tavarez
( American Institute of Steel Construction )
Victor
Salcedo
Thomas
Behringer
( Sargent & Lundy LLC )
George
Krupa
( Retired )
Ken
Nizamuddin
( Rubinos & Mesia Engineers, Inc. )
Craig
Cleland
( DB Sterlin C )
Clark
Baurer
( Clark T. Baurer Structural Engineer )
Walt
Flood
( Flood Testing Labs, Inc. )
Alex
Sierienko
( WSP USA )
Elaine
Shapiro
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Kerry
Romack
( Rubinos & Mesia Engineers, Inc. )
Roman
Vovchak
( TranSystems )
Mark
Prikazsky
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Justin
Cline
( Thornton Tomasetti, Inc. )
Christopher
Bove
( exp US Services )
Karolis
Kozys
( Fuhrmann Engineering )
Mark
Bendok
( Alfred Benesch & Company )
Lamyae
Reklaoui
( Goodfriend Magruder Structure )
Josh
Brickman
( Magnusson Klemencic Associates )
Bethany
Myelle
( Magnusson Klemencic Associates )
Lucas
Cusack
( Magnusson Klemencic Associates )
Dave
Erickson
( McHugh Construction )
Adam
Theiss
( Magnusson Klemencic Associates )
Jess
Chonich
( Humanscale )
Eamonn
Connolly
( James McHugh Construction Co. )
Michelle
Ryland
( Klein & Hoffman )
Robert
Lau
( mwrdgc )
Eric
Guenther
( Forefront Structural Engineers )
Jason
Krohn
( Precast/Prestressed Concrete Institute )
Chelsea
Zdawczyk
( ARUP )
GARRETT
CORBETT
( DAVID MASON AND ASSOCIATES )
Jeremy
Kirk
( Forefront Structural Engineers, Inc. )
Aphrodite
Angelakos
( a1a Design Group Corporation )
Jessy
Rojas
( EFK Moen, LLC )
Soliman
Khudeira
( CDOT - Engineering )
Robert B.
Johnson
Stephanie
Crain
( SEAOI )